BLOG

BLOG

Drzwi Sklepowe Witryna Sklepowa Stolarka Przeciwpożarowa Drzwi Przeciwpożarowe Drzwi PPOŻ Wycena Drzwi Do Nowoczesnych Wnętrz Okna Antywłamaniowe Bezpieczne Okna Stolarka Okienna Stolarka Drzwiowa Stolarka Budowlana Okna Dla Domu Drzwi Dla Domu Parapety

Standardowe wymiary okien typowych

Stolarkę okienną można podzielić na dwie kategorie pod kątem rozmiarów – okna typowe oraz okna nietypowe. Jakie są standardowe wymiary okien typowych?

 

 

Chociaż nie istnieją normy lub przepisy, które określają standardowe wymiary okien, to jednak w ofertach producentów można znaleźć stolarkę o tych samych wymiarach.

Czytaj więcej...

Okna dźwiękoszczelne – czym są i kiedy warto je wybrać?

Odpowiednio dobrana stolarka okienna jest w stanie zabezpieczyć mieszkańców przed nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz. Kiedy warto zdecydować się na okna dźwiękoszczelne?

 

 

W domu chcemy czuć się komfortowo – oznacza to także wolność od głośnych dźwięków, które mogą przeszkadzać nam w zasypianiu i w relaksie. Aby budynek był cichy, ważne jest dobranie odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wśród nich znajduje się także właściwa solarka okienna. Tam, gdzie liczy się maksymalna ochrona przed hałasem, stosuje się okna dźwiękoszczelne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czytaj więcej...

Jak wybrać najlepsze okna do swojego domu?

Dobór odpowiedniej stolarki okiennej ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji należy przeanalizować różne oferty. Jak wybrać najlepsze okna do swojego domu?

 

 

Porządna stolarka okienna nie jest małym wydatkiem, jednak należy pamiętać o tym, że do zakup na lata – warto więc zainwestować w takie okna, które będą wyróżniały się jak najlepszymi parametrami.

Czytaj więcej...

Czym są okna skandynawskie?

Okna skandynawskie dostępne są również w Polsce. Czym dokładnie wyróżnia się tego rodzaju stolarka okienna i kiedy warto się na nią zdecydować?

 

 

Dobór odpowiednich okien do domu jednogodzinnego ma bardzo duże znaczenie. Tylko wtedy, gdy będą solidne, będą mogły zapewnić optymalny komfort dla mieszkańców.

Czytaj więcej...

Jak dobrać najlepsze drzwi sklepowe?

Dobór właściwych drzwi sklepowych wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych czynników. Na co dokładnie warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy drzwi do sklepu?

 

 

Drzwi prowadzące do sklepu powinny być przede wszystkim solidne i bezpieczne, ale również powinny być estetyczne, powinny prezentować wnętrze sklepu dzięki dużym przeszkleniom i dodatkowo powinny być łatwe w obsłudze.

Czytaj więcej...

Poznaj nowoczesne okna przesuwne

Okna przesuwne nadal są w Polsce rzadko spotykane. Mają jednak szereg zalet, które powodują, że zasługują na szczególną uwagę przy wykańczaniu domu lub innych budynków. Co warto wiedzieć na temat nowoczesnych okien przesuwnych?

 

 

Najczęściej okna przesuwne kojarzymy ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie są najbardziej popularne. W naszym kraju najczęściej stosowane są jako okna – drzwi balkonowe i tarasowe.

Czytaj więcej...

Stolarka przeciwpożarowa – jak wybrać najlepsze drzwi PPOŻ?

Drzwi przeciwpożarowe, czyli PPOŻ wyróżniają się specjalną konstrukcją, która zapobiega rozprzestrzenianiu się pożarów. Czym dokładnie charakteryzują się drzwi PPOŻ i kiedy warto zdecydować się na ich kupno?

 

 

Odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu ochrony w razie pożarów.

Czytaj więcej...

Wycena okna – oblicz cenę stolarki okiennej!

Koszty stolarki okiennej zależne są od szeregu różnych czynników. Aby określenie ceny było jeszcze łatwiejsze, warto skorzystać ze specjalnych kalkulatorów!

 

 

Zakupienie wysokiej jakości stolarki okiennej nie jest tanie – warto jednak zainwestować w sprawdzone rozwiązania, aby okna mogły posłużyć na długie lata bez żadnych awarii.

Czytaj więcej...

Bezpieczne okna – okna antywłamaniowe

Do domu bardzo często wybieramy drzwi antywłamaniowe. W sprzedaży dostępne są jednak także okna o takiej konstrukcji. Czym się charakteryzują i dlaczego warto je zakupić?

 

 

Zgodnie ze statystykami policyjnymi, do włamań i kradzieży w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach położonych na parterze i pierwszym piętrze najczęściej dochodzi przez drzwi balkonowe albo przez okna.

Czytaj więcej...

Stolarka budowlana – stolarka drzwiowa i okienna

Odpowiednia stolarka budowlana – zarówno ta drzwiowa, jak i okienna, to niezbędny element konstrukcji budynku. O czym warto pamiętać podczas jej zakupu?

 

 

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę okien oraz drzwi – ta stolarka budowlana jest produkowana obecnie w ustandaryzowanych wymiarach, ale również istnieje możliwość zamówienia jej na wymiar zgodnie z życzeniem klienta.

Czytaj więcej...

Okna dla domu – okna do domu energooszczędnego

Budownictwo energooszczędne to przyszłościowy wybór – to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, ale również wsparcie dla środowiska naturalnego. Jakie okna wybiera są do domów tego rodzaju?

 

 

Domy energooszczędne wyróżniają się specjalną konstrukcją i zastosowaniem odpowiednich materiałów, które pozwalają na ograniczenie marnowania energii cieplnej, a tym samym są także tak tanie w utrzymaniu.

Czytaj więcej...

Drzwi dla domu - drzwi do nowoczesnych wnętrz

Stylowe, trwałe, wygodne – dobre drzwi wewnętrzne mogą być trudne w wyborze. Jak wybrać te, które będą idealnie pasowały do nowoczesnych wnętrz?

 

 

W sprzedaży można znaleźć wiele modeli drzwi wewnętrznych do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań. Tak szeroki asortyment może być także problemem, gdy nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupów.

Czytaj więcej...