BLOG

BLOG

Bramy Garażowe Drzwi Sklepowe Witryna Sklepowa Stolarka Przeciwpożarowa Drzwi Przeciwpożarowe Drzwi PPOŻ Wycena Drzwi Do Nowoczesnych Wnętrz Okna Antywłamaniowe Bezpieczne Okna Stolarka Okienna Stolarka Drzwiowa Stolarka Budowlana Okna Dla Domu Drzwi Dla Domu Parapety

Jakie drzwi przeciwpożarowe wybrać? Rodzaje i klasy drzwi PPOŻ

Jakie drzwi przeciwpożarowe wybrać? Rodzaje i klasy drzwi PPOŻ

 

 

Na montaż drzwi przeciwpożarowych decydujemy się obecnie coraz częściej. Przydatne są nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w obiektach mieszkalnych, w tym także w domach jednorodzinnych – w kotłowniach, garażach. Czym najlepiej kierować się przy wyborze drzwi przeciwpożarowych (PPOŻ)?

Czytaj więcej...

Jakie okna do domu będą najlepsze? Sprawdzamy kluczowe parametry.

Jakie okna do domu będą najlepsze? Sprawdzamy kluczowe parametry.

 

 

Stolarka okienna to bogata gama produktów różniących się od siebie wieloma parametrami. Przed zakupem odpowiednich okien warto dowiedzieć się, jak dobrać te perfekcyjne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę!

Czytaj więcej...

Jak wybrać najlepszą bramę garażową? Rodzaje bram garażowych oraz ich zalety i wady.

Jak wybrać najlepszą bramę garażową? Rodzaje bram garażowych oraz ich zalety i wady.

 

 

O zakupie bramy garażowej należy pomyśleć już na etapie projektowania garażu. Dzisiaj na rynku znajduje się wiele typów bram garażowych. Na co warto się zdecydować?

Czytaj więcej...

Jak uszczelnić okna przed zimą?

Nieszczelne okna mogą przyczynić się do nadmiernej ucieczki ciepła, a tym samym doprowadzić nawet do 30 proc. strat ciepła i podwyższenia rachunków za ogrzewanie!

 

 

Jeśli nie chcesz płacić więcej za ogrzewanie swojego domu z zimie, warto pamiętać o tym, aby odpowiednio uszczelnić okna. Jak uszczelnić okna samodzielnie?

Czytaj więcej...

Drzwi przesuwne na balkon – tak czy nie?

Najczęściej na balkon wybieramy drzwi rozwieralne, ale w sprzedaży można znaleźć również modele przesuwne. Jakie są główne zalety przesuwnych drzwi balkonowych? Jakie mają wady? Kiedy warto zdecydować się na ich zakup?

 

 

Drzwi prowadzące na balkon albo na taras mogą mieć różne konstrukcje. W Polsce najczęściej spotykamy się z drzwiami rozwieralnymi, czyli z drzwiami o skrzydłach otwierających się na lewo albo prawo – podobnie jak w przypadku drzwi zewnętrznych. Do wyboru mamy także drzwi przesuwne, które kojarzymy najczęściej z Ameryką albo z luksusowymi apartamentami.

Czytaj więcej...

Nowe okna, czyli jak płacić mniejsze rachunki za energię?

Jeżeli chcemy zakupić nowe okna, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich paramenty techniczne, w tym także na ich poziom termoizolacji. Odpowiednio szczelne okna pozwolą nam na zmniejszenie rachunków za energię potrzebną do ogrzewania domu.

 

 

Gdy w budynku zamontowane są starsze okna, które nie są wystarczająco szczelne, wówczas może dojść do znacznych strat w energii cieplnej. Aby ją nadrobić, trzeba będzie mocniej dogrzewać budynek, co przełoży się na większe koszty.

Czytaj więcej...

Jak mierzyć okna do wyceny?

Jeżeli chcemy zamówić okna, w takim przypadku ich wymiary powinny być pobrane przez fachowców ze sklepu, w którym chcemy złożyć swoje zamówienie. W ten sposób unikniemy błędów i nieporozumień wynikających z pobrania niedokładnych wymiarów. Gdy jednak chcemy uzyskać przybliżoną wycenę okien, możemy także pobrać wymiary samodzielnie. Jak to zrobić?

 

 

Dokładna wycena okien przeprowadzana jest na podstawie ich wymiarów. Zatem wtedy, gdy chcemy dowiedzieć się, ile będzie kosztowała nas stolarka okienna, powinniśmy przede wszystkim poznać wymiary okien.

Czytaj więcej...

Okna – jak je montować i nie popełnić żadnych błędów?

Wybór odpowiednich okien do domu albo do innego budynku ma bardzo duże znaczenie. Warto jednak pamiętać o tym, że zakup właściwego modelu to tylko połowa sukcesu. Drugą jest profesjonalny montaż okien. Jak należy montować okna i ustrzec się najpopularniejszych błędów?

 

 

Chociaż może nam się wydawać, że montaż okien jest bardzo prosty, to jednak tak naprawdę jest to procedura, która wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także narzędzi oraz materiałów.

Czytaj więcej...

Zaparowane okna – jak zapobiegać temu zjawisku?

Na oknach w domu często pojawia się para? Nie powinniśmy jej lekceważyć! Dlaczego okna zaparowują? Jakie może mieć to konsekwencje? W jaki sposób można zapobiegać zaparowaniu okien? Odpowiadamy na wszystkie z tych pytań!

 

 

Para osadzająca się na oknach jest problemem w wielu domach, w których zamontowane są okna plastikowe, czyli PCV. Problem ten, lecz na ogół w mniejszym stopniu, może pojawić się również w przypadku okien drewnianych czy aluminiowych.

Czytaj więcej...

Drzwi balkonowe – wymiary standardowe drzwi balkonowych

Dzisiaj producenci oferują drzwi balkonowe w kilku wymiarach standardowych. Można zakupić je praktycznie od ręki, bez czekania na wyprodukowanie konkretnego modelu w fabryce. Jakie są standardowe wymiary drzwi balkonowych?

 

 

Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju drzwi balkonowych. W ofertach producentów dostępne są przede wszystkim standardowe drzwi balkonowe wymiary których nie są wprawdzie ustalone w normach albo przepisach, niemniej jednak są one spotykane powszechnie.

Czytaj więcej...

Jak wyregulować drzwi balkonowe? Regulacja drzwi balkonowych

Z drzwi balkonowych korzystamy najczęściej w okresie letnim, ale również w zimie otwieramy je i zamykamy. Podobnie jak inne okna i drzwi w domu, także te balkonowe należy regularnie kontrolować, konserwować, a także regulować. Jak powinna wyglądać regulacja drzwi balkonowych?

 

 

Drzwi balkonowe są nieszczelne i przepuszczają dużo zimna? A może przestały się prawidłowo zamykać?

Czytaj więcej...

Jak wyregulować okno? Regulacja okien plastikowych (PCV)

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że okna również wymagają okresowej regulacji. Kiedy należy ją wykonać i jak wyregulować okna samodzielnie?

 

 

Co jakiś czas okna należy poddawać regulacji, aby mogły one stale służyć nam bez problemów. Jeśli jeszcze nigdy nie regulowałeś okien w swoim domu, sprawdź z nami, jak należy to zrobić!

Czytaj więcej...

Standardowe wymiary okien typowych

Stolarkę okienną można podzielić na dwie kategorie pod kątem rozmiarów – okna typowe oraz okna nietypowe. Jakie są standardowe wymiary okien typowych?

 

 

Chociaż nie istnieją normy lub przepisy, które określają standardowe wymiary okien, to jednak w ofertach producentów można znaleźć stolarkę o tych samych wymiarach.

Czytaj więcej...

Okna dźwiękoszczelne – czym są i kiedy warto je wybrać?

Odpowiednio dobrana stolarka okienna jest w stanie zabezpieczyć mieszkańców przed nadmiernym hałasem dobiegającym z zewnątrz. Kiedy warto zdecydować się na okna dźwiękoszczelne?

 

 

W domu chcemy czuć się komfortowo – oznacza to także wolność od głośnych dźwięków, które mogą przeszkadzać nam w zasypianiu i w relaksie. Aby budynek był cichy, ważne jest dobranie odpowiednich materiałów budowlanych i wykończeniowych. Wśród nich znajduje się także właściwa solarka okienna. Tam, gdzie liczy się maksymalna ochrona przed hałasem, stosuje się okna dźwiękoszczelne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czytaj więcej...

Jak wybrać najlepsze okna do swojego domu?

Dobór odpowiedniej stolarki okiennej ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji należy przeanalizować różne oferty. Jak wybrać najlepsze okna do swojego domu?

 

 

Porządna stolarka okienna nie jest małym wydatkiem, jednak należy pamiętać o tym, że do zakup na lata – warto więc zainwestować w takie okna, które będą wyróżniały się jak najlepszymi parametrami.

Czytaj więcej...

Czym są okna skandynawskie?

Okna skandynawskie dostępne są również w Polsce. Czym dokładnie wyróżnia się tego rodzaju stolarka okienna i kiedy warto się na nią zdecydować?

 

 

Dobór odpowiednich okien do domu jednogodzinnego ma bardzo duże znaczenie. Tylko wtedy, gdy będą solidne, będą mogły zapewnić optymalny komfort dla mieszkańców.

Czytaj więcej...

Jak dobrać najlepsze drzwi sklepowe?

Dobór właściwych drzwi sklepowych wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych czynników. Na co dokładnie warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy drzwi do sklepu?

 

 

Drzwi prowadzące do sklepu powinny być przede wszystkim solidne i bezpieczne, ale również powinny być estetyczne, powinny prezentować wnętrze sklepu dzięki dużym przeszkleniom i dodatkowo powinny być łatwe w obsłudze.

Czytaj więcej...

Poznaj nowoczesne okna przesuwne

Okna przesuwne nadal są w Polsce rzadko spotykane. Mają jednak szereg zalet, które powodują, że zasługują na szczególną uwagę przy wykańczaniu domu lub innych budynków. Co warto wiedzieć na temat nowoczesnych okien przesuwnych?

 

 

Najczęściej okna przesuwne kojarzymy ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie są najbardziej popularne. W naszym kraju najczęściej stosowane są jako okna – drzwi balkonowe i tarasowe.

Czytaj więcej...

Stolarka przeciwpożarowa – jak wybrać najlepsze drzwi PPOŻ?

Drzwi przeciwpożarowe, czyli PPOŻ wyróżniają się specjalną konstrukcją, która zapobiega rozprzestrzenianiu się pożarów. Czym dokładnie charakteryzują się drzwi PPOŻ i kiedy warto zdecydować się na ich kupno?

 

 

Odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe pozwalają na uzyskanie wysokiego poziomu ochrony w razie pożarów.

Czytaj więcej...

Wycena okna – oblicz cenę stolarki okiennej!

Koszty stolarki okiennej zależne są od szeregu różnych czynników. Aby określenie ceny było jeszcze łatwiejsze, warto skorzystać ze specjalnych kalkulatorów!

 

 

Zakupienie wysokiej jakości stolarki okiennej nie jest tanie – warto jednak zainwestować w sprawdzone rozwiązania, aby okna mogły posłużyć na długie lata bez żadnych awarii.

Czytaj więcej...

Bezpieczne okna – okna antywłamaniowe

Do domu bardzo często wybieramy drzwi antywłamaniowe. W sprzedaży dostępne są jednak także okna o takiej konstrukcji. Czym się charakteryzują i dlaczego warto je zakupić?

 

 

Zgodnie ze statystykami policyjnymi, do włamań i kradzieży w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach położonych na parterze i pierwszym piętrze najczęściej dochodzi przez drzwi balkonowe albo przez okna.

Czytaj więcej...

Stolarka budowlana – stolarka drzwiowa i okienna

Odpowiednia stolarka budowlana – zarówno ta drzwiowa, jak i okienna, to niezbędny element konstrukcji budynku. O czym warto pamiętać podczas jej zakupu?

 

 

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę okien oraz drzwi – ta stolarka budowlana jest produkowana obecnie w ustandaryzowanych wymiarach, ale również istnieje możliwość zamówienia jej na wymiar zgodnie z życzeniem klienta.

Czytaj więcej...

Okna dla domu – okna do domu energooszczędnego

Budownictwo energooszczędne to przyszłościowy wybór – to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie, ale również wsparcie dla środowiska naturalnego. Jakie okna wybiera są do domów tego rodzaju?

 

 

Domy energooszczędne wyróżniają się specjalną konstrukcją i zastosowaniem odpowiednich materiałów, które pozwalają na ograniczenie marnowania energii cieplnej, a tym samym są także tak tanie w utrzymaniu.

Czytaj więcej...

Drzwi dla domu - drzwi do nowoczesnych wnętrz

Stylowe, trwałe, wygodne – dobre drzwi wewnętrzne mogą być trudne w wyborze. Jak wybrać te, które będą idealnie pasowały do nowoczesnych wnętrz?

 

 

W sprzedaży można znaleźć wiele modeli drzwi wewnętrznych do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań. Tak szeroki asortyment może być także problemem, gdy nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupów.

Czytaj więcej...