BLOG

BLOG - Drzwi dla domu - drzwi do nowoczesnych wnętrz

Drzwi Do Nowoczesnych Wnętrz, Drzwi Dla Domu,

Stylowe, trwałe, wygodne – dobre drzwi wewnętrzne mogą być trudne w wyborze. Jak wybrać te, które będą idealnie pasowały do nowoczesnych wnętrz?

Opublikowano Grudzień 04, 2018

 

 

W sprzedaży można znaleźć wiele modeli drzwi wewnętrznych do domów jednorodzinnych oraz do mieszkań. Tak szeroki asortyment może być także problemem, gdy nie wiemy, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jak zatem dobrać te najlepsze drzwi do domu, aby były eleganckie i służyły na lata? Poniżej prezentujemy praktyczny poradnik, który na pewno przyda się osobom poszukującym drzwi do nowoczesnych wnętrz!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych?

Każdy z tych parametrów ma określone znaczenie przy doborze odpowiednich drzwi do nowoczesnych wnętrz, dlatego warto przypatrzeć się im nieco bliżej.

 

 

Wymiary i kształt

Przede wszystkim drzwi powinny być dopasowane do wnęki, w której mają być zamontowane. Najczęściej wybierane są drzwi jednoskrzydłowe, ale do większych wnęk można wybrać także te o dwóch skrzydłach. Aktualnie większość domów i mieszkań budowana jest ze standardowymi wymiarami wnęk, więc można dobrać do nich drzwi z katalogu. Standardowe szerokości to 60, 70, 80, 90 i 100 cm, a wysokość to 200 cm. Jeśli jednak ustandaryzowane wymiary i kształty nie pasują, warto skorzystać z usługi produkcji drzwi na wymiar – wtedy będą idealnie dopasowane. Nie możemy zapomnieć też o dobraniu odpowiedniego kierunku otwierania drzwi – lewego albo prawego.

 

Materiały

Wewnętrzne drzwi do domu wykonuje się z kilku różnych typów materiałów, co wpływa także na ich wygląd, trwałość. Najczęściej spotykane są drzwi z materiałów drewnopochodnych, na przykład z płyt MDF czy HDF. Są wykończone laminatem w kolorze jednolitym albo przypominającym drewno. Mogą być też fornirowane, czyli pokryte cienką warstwą drewna. Są tanie i solidne. Dla osób doceniających luksus lepszym wyborem będą za to drzwi wykonane w całości z drewna, na przykład drewna sosnowego, buku, dębu. Mogą być lite albo klejone warstwowo. Są bardzo efektowne, ale warto pamiętać o tym, że wymagają konserwacji. Drzwi wewnętrzne wykonuje się również z innych materiałów, na przykład ze szkła hartowanego, z tworzyw sztucznych.

 

Konstrukcja

Standardem są drzwi skrzydłowe, które są otwierane przez uchylenie. Można jednak spotkać się także z innymi typami drzwi do nowoczesnych wnętrz. Do wyboru mamy między innymi drzwi przesuwne, które umieszczane są na specjalnych prowadnicach. Można też spotkać się z drzwiami harmonijkowymi. Do nowoczesnych aranżacji można wybrać drzwi bez przeszklenia albo z przeszkleniem. Przeszklenie powinno być mleczne lub matowe, aby zapewniać odpowiedni poziom prywatności w pomieszczeniach. Do pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka warto wybrać drzwi z wentylacją.

 

Wzór i kolorystyka

Tutaj wszystko zależy już od indywidualnych oczekiwań inwestora – obecnie bardzo popularne są drzwi do nowoczesnych wnętrz w kolorach jasnych, na przykład w kolorze białym. ale również modele wykończone drewnem i materiałami imitującymi drewno. Drzwi mogą zarówno wtapiać się w aranżację, jak również mogą przyciągać wzrok swoim kontrastowym kolorem. Wybór jest spory!

powrót