WSPÓŁPRACA BLOG

BLOG - Okna – jak je montować i nie popełnić żadnych błędów?

Okna Antywłamaniowe, Bezpieczne Okna, Stolarka Okienna, Okna Dla Domu,

Okna – jak je montować i nie popełnić żadnych błędów?

Opublikowano Lipiec 03, 2019

 

Wybór odpowiednich okien do domu albo do innego budynku ma bardzo duże znaczenie. Warto jednak pamiętać o tym, że zakup właściwego modelu to tylko połowa sukcesu. Drugą jest profesjonalny montaż okien. Jak należy montować okna i ustrzec się najpopularniejszych błędów?

Chociaż może nam się wydawać, że montaż okien jest bardzo prosty, to jednak tak naprawdę jest to procedura, która wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia, a także narzędzi oraz materiałów.

 

okna

 

Nieprawidłowy montaż stolarki okiennej może skutkować jej nieprawidłowym działaniem – okno będzie zainstalowane krzywo, dlatego nie będzie się domykało albo będzie nieszczelne. Także ważne jest zastosowanie odpowiednich materiałów i technik – wtedy okna rzeczywiście będą mogły zagwarantować nam parametry określone w dokumentacji przez producenta, w tym właściwą termoizolację i bezpieczeństwo.

Najpopularniejsze błędy przy montażu okien:

okno

 

Montaż okien warto zlecić fachowcom.

Wobec tego najlepiej, aby montaż okien wykonała fachowa ekipa, która będzie mogła ustrzec się powyższych błędów. W efekcie okna będą mogły służyć nam na długi czas i nie pojawią się problemy wynikające z ich nieprawidłowego montażu.

Najczęściej klienci decydują się na zakupienie okien wraz z usługą montażu. Jeżeli także chcemy wybrać taką ofertę, warto sprawdzić, czy ekipa montująca okna współpracująca z wybranym sklepem posiada odpowiednie certyfikaty producenta okien – wtedy pracownicy posiadają właściwe przygotowanie do wykonania montażu.

powrót