WSPÓŁPRACA BLOG

BLOG - Jak wybrać najlepszą bramę garażową? Rodzaje bram garażowych oraz ich zalety i wady.

Bramy Garażowe, Stolarka Budowlana,

Jak wybrać najlepszą bramę garażową? Rodzaje bram garażowych oraz ich zalety i wady.

Opublikowano Listopad 13, 2019

 

O zakupie bramy garażowej należy pomyśleć już na etapie projektowania garażu. Dzisiaj na rynku znajduje się wiele typów bram garażowych. Na co warto się zdecydować?

Brama garażowa ma za zadanie chronić garaż przed dostępem przez niepowołane osoby, a także zapewniać odpowiedni komfort termiczny w tym wnętrzu. Powinna zatem zapewniać bezpieczeństwo, właściwy stopień izolacji, a przy tym powinna być także łatwa w użytkowaniu i estetyczna.

Na dobór najlepszej bramy garażowej warto poświęcić więc nieco więcej czasu i zapoznać się z różnymi konstrukcjami dostępnymi na sprzedaż, a następnie dopasować je do miejsca montażu i indywidualnych wymagań.

 

dom z garażem

 

Do dyspozycji mamy cztery główne typy bram garażowych:

Czym dokładnie cechują się powyższe rodzaje bram garażowych? Jakie są ich najważniejsze zalety i wady? Sprawdź teraz, gdy zastanawiasz się, jaka brama do garażu będzie najlepsza dla Ciebie!

Bramy garażowe segmentowe

 

brama segmentowa

 

Dzisiaj bramy garażowe segmentowe są najczęściej wybieranym typem bram garażowych. Skrzydła tych bram składają się z segmentów połączonych ze sobą zawiasami i dodatkowo zabezpieczone są uszczelkami chroniącymi przed czynnikami pogodowymi. Segmenty bramy poruszają się po prowadnicach umieszczonych pod sufitem lub też na ścianie garażu.

Zalety bramy segmentowej:

Wady bramy segmentowej:

Bramy garażowe rolowane

 

brama rolowana

 

To bramy ze skrzydłem rolowanym, które wykonane jest z wąskich lameli tworzących pancerz. Gdy brama jest otwierana, pancerz nawija się na wał znajdujący się w kasecie nad otworem garażu. Kaseta najczęściej umieszczana jest wewnątrz garażu, ale można zamocować ją także na zewnątrz.

Zalety bramy rolowanej:

Wady bramy rolowanej:

Bramy garażowe uchylne

 

brama uchylna

 

Kiedyś bardzo popularne bramy garażowe ze sztywnym skrzydłem na prowadnicach. Skrzydło po otwarciu garażu chowa się pod sufitem na specjalnej konstrukcji.

Zalety bramy uchylnej:

Wady bramy uchylnej:

Bramy garażowe rozwierne

 

brama skrzydłowa

 

To tradycyjny model, czyli brama garażowa wyposażona w dwa skrzydła rozwierane na zewnątrz. Skrzydła mogą być wykonane z różnych materiałów – blachy, drewna.

Zalety bramy rozwiernej:

Wady bramy rozwiernej:

Brama garażowa z automatyką

Większość typów bram garażowych można wyposażyć w automatykę. Specjalne systemy umożliwiające automatyczne otwieranie i zamykanie garażu są nie tylko wygodne, ale również oszczędzają czas i poprawiają bezpieczeństwo.

Jeśli chcesz kupić dobrą bramę do garażu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Pomożemy w wyborze najlepszego modelu i zadbamy o to, aby pasował idealnie do miejsca montażu!

powrót