BLOG

BLOG - Drzwi balkonowe – wymiary standardowe drzwi balkonowych

Bezpieczne Okna, Stolarka Okienna, Stolarka Drzwiowa, Okna Dla Domu, Drzwi Dla Domu,

Drzwi balkonowe – wymiary standardowe drzwi balkonowych

Opublikowano Czerwiec 05, 2019

 

Dzisiaj producenci oferują drzwi balkonowe w kilku wymiarach standardowych. Można zakupić je praktycznie od ręki, bez czekania na wyprodukowanie konkretnego modelu w fabryce. Jakie są standardowe wymiary drzwi balkonowych?

Aktualnie w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę różnego rodzaju drzwi balkonowych. W ofertach producentów dostępne są przede wszystkim standardowe drzwi balkonowe wymiary których nie są wprawdzie ustalone w normach albo przepisach, niemniej jednak są one spotykane powszechnie.

 

okna

 

Rozmiary ustandaryzowane stosowane są obecnie najczęściej w nowym budownictwie. Pozwalają inwestorom na łatwy dobór potrzebnej stolarki okiennej oraz drzwiowej.

Zatem dobór drzwi balkonowych powinien bazować przede wszystkim na ich wymiarze. Ten dobieramy w zależności od rozmiaru otworu – wnęki przeznaczonej do montażu drzwi balkonowych. Najczęściej stosuje się zaprezentowane poniżej standardowe wymiary drzwi balkonowych.

Standardowe wymiary drzwi balkonowych jednoskrzydłowych:

Standardowe wymiary drzwi balkonowych dwuskrzydłowych:

 

okno

 

Drzwi balkonowe niestandardowe – na zamówienie

Może jednak okazać się, że w danym budynku nie sprawdzą się standardowe drzwi balkonowe wymiary mogą nie przystawać do rozmiary wnęki.

Najczęściej jest tak w domach starszych, które budowane były w okresie, gdy nie stosowano jeszcze ustandaryzowanych wymiarów okien i drzwi. Również problem ten dotyczy budynków z drzwiami o większych powierzchniach przeszklenia.

Jeśli w ofertach producentów nie możemy znaleźć odpowiednich drzwi balkonowych, które pasują do wymiarów wnęki, wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wybór drzwi wykonanych na zamówienie. Wówczas będą idealnie dopasowane.span>

powrót