BLOG

BLOG - Jak dobrać najlepsze drzwi sklepowe?

Drzwi Sklepowe, Witryna Sklepowa, Drzwi Do Nowoczesnych Wnętrz, Stolarka Drzwiowa,

Dobór właściwych drzwi sklepowych wymaga wzięcia pod uwagę szeregu różnych czynników. Na co dokładnie warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy drzwi do sklepu?

Opublikowano Luty 27, 2019

 

Drzwi prowadzące do sklepu powinny być przede wszystkim solidne i bezpieczne, ale również powinny być estetyczne, powinny prezentować wnętrze sklepu dzięki dużym przeszkleniom i dodatkowo powinny być łatwe w obsłudze.

Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić drzwi sklepowe, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg różnych czynników, aby wejście prowadzące do sklepu spełniło wszystkie nasze wymagania.

 Jaki rodzaj drzwi sklepowych wybrać?

 

Do placówek handlowych wybiera się zasadniczo dwa rodzaje drzwi – drzwi sklepowe z aluminium albo drzwi wykonane z PCV.

Drzwi wykonane z aluminium są lekkie, sztywne, dlatego nadają się do większych przeszkleń, ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki pogodowe – nie wymagają konserwacji, ponieważ aluminium jest naturalnie odporne na korodowanie.

Drzwi z PCV są tańsze od aluminiowych, ale nie zapewniają tak wysokiego stopnia trwałości oraz izolacyjności termicznej. Dodatkowo wtedy, gdy chcemy stworzyć większą witrynę przy drzwiach, PCV nie jest rekomendowane, ponieważ nie jest tak sztywne jak aluminium.

Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić trwałe drzwi sklepowe, warto zdecydować się na drzwi sklepowe z aluminium. Jeśli jednak nie możemy pozwolić sobie na taki wydatek pod względem finansowym, nasze wymagania także mogą spełnić drzwi z PCV.

 


Drzwi sklepowe – antywłamaniowe

 

Jeśli dobieramy odpowiednie drzwi sklepowe, nie możemy zapominać również o ich bezpieczeństwie.

Placówki handlowe każdego dnia narażone są na włamania, dlatego też w celu poprawy bezpieczeństwa swojego biznesu warto zainwestować w dobre drzwi antywłamaniowe, które zmniejszą ryzyko włamania.

Sklepowe drzwi antywłamaniowe posiadają specjalnie wzmocnioną konstrukcję oraz dodatkowe zaczepy antywyważeniowe oraz wysokiej klasy zamki. Gdy są przeszklone, stosuje się również odpowiednie szyby, które pokrywane są foliami, co powoduje, że są w wyższym stopniu odporne na rozbicie.

Uwaga!
Drzwi antywłamaniowe nie zapewniają stuprocentowej ochrony przed włamaniami. Pozwalają jednak na znaczne zmniejszenie tego niebezpieczeństwa, ponieważ są trudniejsze do sforsowania przez włamywacza niż zwykłe drzwi bez dodatkowej ochrony antywłamaniowej.

W razie jakichkolwiek wątpliwości związanych z zakupem drzwi zewnętrznych przeznaczonych jako drzwi sklepowe warto skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie – doradcami ze sklepów oferujących taką stolarkę drzwiową.

powrót