BLOG

BLOG - Poznaj nowoczesne okna przesuwne

Bezpieczne Okna, Stolarka Okienna, Okna Dla Domu,

Okna przesuwne nadal są w Polsce rzadko spotykane. Mają jednak szereg zalet, które powodują, że zasługują na szczególną uwagę przy wykańczaniu domu lub innych budynków. Co warto wiedzieć na temat nowoczesnych okien przesuwnych?

Opublikowano Luty 13, 2019

 

Najczęściej okna przesuwne kojarzymy ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie są najbardziej popularne. W naszym kraju najczęściej stosowane są jako okna – drzwi balkonowe i tarasowe.

Okna przesuwne charakteryzują się przesuwnym skrzydłem, które porusza się po specjalnych prowadnicach. Wysokiej jakości okna przesuwne na balkony i tarasy są dzięki temu bardzo łatwe w obsłudze i nie zabierają miejsca po otwarciu – nie trzeba pozostawiać wolnej przestrzeni na otwarte skrzydło.

 Okna balkonowe i tarasowe o konstrukcji przesuwnej mogą mieć długość nawet około 5 metrów – dzięki temu można przeszklić nawet całą ścianę, otworzyć dom na piękne widoki i wpuścić do wnętrza mnóstwo naturalnego światła.

W sprzedaży możemy znaleźć różne rodzaje okien przesuwnych. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze tego rodzaju stolarki?


Rodzaje okien przesuwnych:

 


Do budowy okien przesuwnych najczęściej stosuje się dwa materiały – naturalne drewno oraz aluminium. Materiały te wyróżniają się odpowiednią sztywnością, dzięki czemu mogą posłużyć do przygotowania konstrukcji stabilnych i trwałych, nawet przy większych przeszkleniach.Okna przesuwne – ciepłe i bezpieczne

Wysokiej jakości okna przesuwne to bardzo dobry wybór do każdego budynku. Wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, dźwiękoszczelnymi, a także mogą być dodatkowo zabezpieczone przed włamaniami, które często dokonywane są właśnie przez balkon lub taras.

Warto także wskazać, że nowoczesne okna przesuwne wcale nie są chłodne – jest wprost przeciwnie, ponieważ wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Z tego też względu często stosowane są w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, w którym kluczowe jest uzyskanie najlepszej izolacyjności cieplnej budynków.

 Gdzie kupić okna przesuwne?

Aktualnie okna przesuwne dostarczane są przez wiele firm na terenie całego kraju. Najlepiej zdecydować się na oferty uznanych producentów, którzy oferują okna wysokiej klasy wraz z profesjonalną usługą montażu.

powrót