BLOG

BLOG - Standardowe wymiary okien typowych

Bezpieczne Okna, Stolarka Okienna, Okna Dla Domu,

Standardowe wymiary okien typowych

Opublikowano Kwiecień 24, 2019

 

Stolarkę okienną można podzielić na dwie kategorie pod kątem rozmiarów – okna typowe oraz okna nietypowe. Jakie są standardowe wymiary okien typowych?

Chociaż nie istnieją normy lub przepisy, które określają standardowe wymiary okien, to jednak w ofertach producentów można znaleźć stolarkę o tych samych wymiarach.

 

okna

 


Dzisiaj typowe rozmiary okien są wykorzystywane powszechnie w branży budowlanej. Wobec tego zamawiający może od razu zdecydować się na konkretny rozmiar okna, bez potrzeby wykonania stolarki na zamówienie.

Przykładowe wymiary okien typowych:

Stosowane są również typowe rozmiary okien balkonowych – drzwi balkonowych:

Uwaga! Pierwszy parametr dotyczy szerokości okna, natomiast drugi jego wysokości. Nieprawidłowa kolejność podania wymiarów okien może spowodować złożenie błędnego zamówienia!

 

okno

 

Okna nietypowe – o niestandardowych wymiarach.

W przypadku, gdy standardowe wymiary okien nie pokrywają się z wymiarami okien w budynku, istnieje możliwość wykonania ich na indywidualne zamówienie.

Przedstawiciel producenta może pobrać wówczas wymiary albo możemy podać je samodzielnie, aby na ich podstawie wyprodukować okna dopasowane do niestandardowych wymiarów wnęk okiennych.

Koszty wykonania okien o nietypowych wymiarach mogą być minimalnie wyższe niż okien o typowych rozmiarach.

powrót