BLOG

BLOG - Stolarka budowlana – stolarka drzwiowa i okienna

Stolarka Okienna, Stolarka Drzwiowa, Stolarka Budowlana,

Odpowiednia stolarka budowlana – zarówno ta drzwiowa, jak i okienna, to niezbędny element konstrukcji budynku. O czym warto pamiętać podczas jej zakupu?

Opublikowano Grudzień 04, 2018

 

 

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę okien oraz drzwi – ta stolarka budowlana jest produkowana obecnie w ustandaryzowanych wymiarach, ale również istnieje możliwość zamówienia jej na wymiar zgodnie z życzeniem klienta.

Pełna gama materiałów, wariantów wykończenia, akcesoriów, rozwiązań konstrukcyjnych i technologii sprawia, że stolarka drzwiowa oraz stolarka okienna mogą być dopasowane indywidualnie do konkretnej inwestycji.

Aby dom jednorodzinny czy inny budynek były ciepłe, bezpieczne oraz komfortowe, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej stolarki. Na co warto wtedy patrzeć?




Z jakich materiałów produkuje się stolarkę budowlaną?

Aktualnie materiały, z których produkowana jest stolarka budowlana, można podzielić na dwie kategorie, a mianowicie na materiały naturalne oraz sztuczne.

Najbardziej popularnym materiałem naturalnym jest drewno, z którego wykonuje się drzwi zewnętrzne oraz wewnętrzne, a także okna. Stolarka drzwiowa i okienna z drewna jest elegancka, ciepła, ale wymaga konserwacji, ponieważ może wypaczać się pod wpływem czynników zewnętrznych – temperatury i poziomu wilgoci.

Z kolei najczęściej wybierana stolarka budowlana z materiałów sztucznych to stolarka PCV, która nazywana jest także plastikową. Jest lekka, trwała, nie wymaga konserwacji, ale nie sprawdza się przy większych przeszkleniach. Nie odpowiada także każdemu pod względem estetyki.

Warto także wspomnieć, że w sprzedaży dostępna jest stolarka drzwiowa oraz stolarka okienna aluminiowa – aluminium jest lekkim i wytrzymałym materiałem, który nie jest podatny na korodowanie, dlatego jest w stanie służyć na lata.

Popularna jest także stolarka okienna drewniano-aluminiowa. Z zewnątrz wykończona jest aluminium, z kolei od środka drewnem. To poprawia jej odporność na czynniki zewnętrzne i redukuje konieczność prac konserwacyjnych.




Warto zwrócić uwagę na parametry techniczne

Przy doborze stolarki budowlanej warto zwrócić szczególną uwagę na jej parametry techniczne, które wynikają z kolei z zastosowanych materiałów i technologii.

Jednym z najważniejszych parametrów jest w tym przypadku współczynnik przenikania ciepła, który określany jest jako U. Na jego podstawie można określić, czy stolarka budowlana jest dobrze zaizolowana. Im jest on niższy, tym jest ona cieplejsza.

Gdy ważne jest bezpieczeństwo, warto poszukiwać stolarki posiadającej odpowiednią klasę antywłamaniową.





Szeroka gama wzorów – do każdego budynku!

Dzisiaj stolarka budowlana – stolarka okienna oraz stolarka drzwiowa są dostępne w wielu interesujących wzorach do wyboru. Można dopasować je zarówno do budynków w stylu klasycznym, tradycyjnym, jak również tym nowoczesnym.

Do dyspozycji są okna i drzwi drewniane i przypominające drewno, ale również te o jednolitych kolorach – od bieli, poprzez szarości i czerń, a kończąc na takich kolorach jak czerwony, zielony.

Zatem przy zakupie odpowiedniej stolarki okiennej oraz drzwiowej warto poświęcić czas na zapoznanie się z różnymi propozycjami i dobrać takie, które będą perfekcyjne!

powrót